www.anowi.fora.pl www.anowi.fora.pl
www.anowi.fora.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  GalerieGalerie  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

Angielskie seriale

 
Odpowiedz do tematu    Forum www.anowi.fora.pl Strona Główna -> Film
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kama




Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 640
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 57 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 11:01, 04 Maj 2009    Temat postu: Angielskie seriale

Mój ulubiony serial to "Morderstwa w Midsomer"

[link widoczny dla zalogowanych]

Główny bohater- Detektyw Nadinspektor Tom Barnaby - oddany swej pracy inspektor Barnaby, stara się rozwikłać przyczyny zagadkowych morderstw, które w Midsomer zdarzają się nadspodziewanie często. Dociekliwy, prowadzi dochodzenie metodycznie, jest uczciwy i zawsze stara się znaleźć prawdziwego sprawcę wszystkich przestępstw. Barnaby jest racjonalistą, poświęca się pracy, często odwołuje umówione wcześniej spotkania z żoną lub wybiega z restauracji, by móc jak najszybciej rozwiązać sprawę.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Autor Wiadomość
anowi




Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 5758
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 525 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 23:04, 05 Maj 2009    Temat postu:

Także uwielbiam Barnabiego Very Happy Serial leciał codziennie o 6.00 rano w kwietniu. Nie przegapiłam żadnego odcinka. Dziwne, film jest spokojny, czasem monotonny ale oglądam go z prawdziwą przyjemnością.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Autor Wiadomość
Kama




Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 640
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 57 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 16:40, 08 Maj 2009    Temat postu:

Panna Marple mieszka w małej wiosce St. Mary Mead. Na pozór jest typową, trochę wścibską starą panną. Ale gdy przychodzi jej zmierzyć się z kryminalnymi zagadkami, wykazuje się niesłychaną bystrością umysłu. Zgodnie z tradycyjnymi wzorcami powieści kryminalnej wprowadza w zakłopotanie stróżów porządku, którzy zajmują się sprawami kryminalnymi. Zawsze odnajduje jakieś analogie między zachowaniem przestępców a zdarzeniami, które zaszły kiedyś w jej rodzinnej wiosce. Rozpoznanie psychologicznych słabostek przestępców często pomaga jej w odkryciu mordercy.
Motto panny Marple brzmiało: "Młodzi ludzie myślą, że starsi są głupcami, ale starsi ludzie wiedzą, że młodzi są głupcami."




Cytat:
Panna Marple pojawiła się po raz pierwszy jako bohaterka sześciu opowiadań w brytyjskim czasopiśmie The Sketch. Panna Marple jest jednym z członków tzw. Klubu Wtorkowego (The Tuesday Club) - klubu dyskusyjnego, w którym detektywi-amatorzy roztrząsają nierozwiązane dotychczas zagadki kryminalne. Inni członkowie to m.in. miejscowy wikary, Raymond West - bratanek panny Marple, pisarz, Joyce - jego narzeczona, artystka. Spośród nich to pannie Marple zawsze udaje się rozwiązać zagadkę. Te opowiadania wraz z siedmoma kolejnymi ukazały się w 1932 w zbiorze zatytułowanym The Thirteen Problems (tytuł amerykański - The Tuesday Club Murders) - w dwa lata po wydaniu pierwszej powieści z panną Marple, Morderstwo na plebanii (Murder at the Vicarage, 1930).
Panna Marple nie była pierwszą starą panną, która przy okazji zajmowała się rozwiązywaniem zagadek detektywistycznych (taką postać stworzyła wcześniej Anna Katherine Green - Amelia Butterworth), ale to ona przychodzi od razu na myśl, gdy myśli się o takiej postaci. Jej rysy charakteru wzorowane są na babce Agaty Christie, sympatycznej starszej pani, która, według słów pisarki, "zawsze spodziewała się po wszystkim i wszystkich najgorszego" i zwykle miała rację. Pierwszą próbą stworzenia tego typu bohaterki była postać Caroline Shepherd, która pojawiła się u boku Herkulesa Poirot w powieści Zabójstwo Rogera Ackroyda (The Murder of Roger Ackroyd, 1926). Ją również cechowało szczególne zainteresowanie plotkami, brakowało jej tylko geniuszu detektywistycznego jej następczyni.
Pierwsze spotkanie z Jane Marple przynosi nam sterotypowy obraz starej panny z końca XIX wieku, wątłej staruszki w koronkowym czepku i rękawiczkach, której największym hobby jest robienie na drutach. Jest nieustannie żądna nowych plotek i nie sprawia dobrego wrażenia. Z czasem staje się jednak milsza. Na łamach powieści pojawia się dopiero po 12 latach w Zbrodni w bibliotece (The Body in the Library, 1942), choć w ciągu tego okresu pojawia się jeszcze w kilku opowiadaniach.
W rozwiązywaniu trudnych zagadek kryminalnych pomocne są nie tylko spryt i inteligencja panny Marple. Ważna jest także umiejętność kojarzenia odległych faktów, a zwłaszcza wynajdowania analogii między rozwiązywanymi zbrodniami a podobnymi wydarzeniami z historii życia wioski. Według panny Marple, w czasie jej życia wioska St. Mary Meade bardzo się zmieniła, stając się miejscem zepsucia, które mogłoby równie dobrze rywalizować z Sodomą i Gomorą.
Podobnie jak w przypadku serii z Poirotem, Christie napisała też powieść, która miała stanowić zakończenie serii o przygodach staruszki. Uśpione morderstwo (Sleeping Murder) - ostatnia zagadka panny Marple - powstała około 1940, kiedy pisarka obawiała się śmierci w czasie II wojny światowej. Christie przeżyła jeszcze kilkadziesiąt lat, stąd też książka ukazała się dopiero w 1977 - rok po jej śmierci.



źródło : [link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Kama dnia Pią 16:42, 08 Maj 2009, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Autor Wiadomość
Kama




Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 640
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 57 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 16:34, 10 Maj 2009    Temat postu:

DETEKTYW FOYLE- Czasy II wojny światowej. Owdowiały, angielski detektyw Christopher Foyle z zapamiętaniem ściga przestępców, którym wydaje się, że w czasach wojny będzie im łatwiej łamać prawo i popełniać różnorakie zbrodnie.



Bardzo ciekawy, wciągający film.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Autor Wiadomość
anowi




Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 5758
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 525 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 23:14, 18 Maj 2009    Temat postu:

Dzisiaj na "jedynce " ku mojemu zdziwieniu natknęłam się właśnie na ten serial. Cieszę się bardzo, ze emitują go właśnie na tym programie:D Na Hallmarku jest dużo reklam, które czasem mnie irytują....

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Autor Wiadomość
Ula




Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 248
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 20 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 2:28, 04 Lip 2009    Temat postu:

"Jane Eyre" leciała w czwartek. Jutro powtórka.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Autor Wiadomość
Sol




Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 5401
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 445 razy
Ostrzeżeń: 2/5

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 1:23, 12 Gru 2009    Temat postu:

Co ludzie powiedzą? Very Happy

Cytat:
serial, którego główna boharterka – Hiacynta Bucket – nieustannie stara się prezentować jako znacznie zamożniejsza i należąca do wyższej klasy społecznej niż w rzeczywistości. Robi to jednak dość nieudolnie. Jej obsesja na punkcie savoir-vivre'u, unikania skandali, kontrolowania innych ludzi i dążenie do perfekcji są źródłem wielu komicznych sytuacji i tematem wokół którego koncentruje się akcja serialu. Podobnie jak jej niechęć do bycia widzianą razem z częścią rodziny zamieszkującą w niechlujnych domach komunalnych.

Serial był produkowany w latach 1990-1993, a następnie jeszcze w 1995 dla najpopularniejszej brytyjskiej stacji telewizyjnej – BBC One. Łącznie wyprodukowano 40 półgodzinnych odcinków podzielonych na 5 serii, do czego należy dodać jeszcze 5 odcinków specjalnych.

W roli głównej występowała Patricia Routledge. Serial był wielokrotnie emitowany w Polsce. Różne stacje zlecały tłumaczenia niezależnie od siebie, stąd niekonsekwencje w nazywaniu bohaterów.

W polskiej wersji językowej nazwisko głównej bohaterki zmieniono na: Hiacynta Żakiet – na zasadzie podobieństwa fonetycznego. Nazwisko w wersji oryginalnej - bucket - oznacza wiadro. Dlatego też główna bohaterka upiera się, by wymawiać jej nazwisko w sposób bardziej wyrafinowany: bouquet, czyli – z francuskiego – bukiet, dzięki czemu można by mówić o niej jako o Hyacinth bouquet, czyli Bukiet Hiacyntów. W wersji emitowanej na BBC Prime zachowano oryginalny pomysł, aby cztery występujące w serialu siostry nosiły imiona będące nazwami kwiatów:
Hyacinth to Hiacynta
Daisy to Stokrotka
Rose to Róża
Violet (po angielsku fiołek) to Violetta

Nazwisko Hiacynty - Bucket - to de facto nazwisko jej męża, Ryszarda. Podobnie Stokrotka - zamężna z Powolniakiem - nosi jego nazwisko. Również Violetta nosi nazwisko swego męża - niepoprawnego transwestyty Bruce'a. Panieńskiego nazwiska wszystkich sióstr można by się doszukać u Róży - gdyby tylko w serialu zostało chociaż raz wspomniane.






Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu    Forum www.anowi.fora.pl Strona Główna -> Film Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Arthur Theme
Regulamin